معرفی رشته حسابداری

//معرفی رشته حسابداری

معرفی رشته حسابداری

رشته: حسابداری

گروه:بازرگانی و امور اداری

زمینه: خدمات

معرفی رشته و سطح آموزش مهارتها:

حسابداری نقش اساسی و حیاتی در تامین نیازهای اطلاعاتی مدیران و فعالان اقتصادی در سطح جامعه دارد. اهمیت حسابداری در فعالیت های اقتصادی تا بدان جاست که حسابداری را زبان تجارت می نامند زیرا اطلاعات مالی را به اطلاع دیگران می رساند. حسابداری نقش مهمی در سیستم اقتصادی و اجتماعی هر جامعه دارد زیرا برای تئزیع صحیح منابع کمیاب مالی و استفاده از آنها از علم حسابداری استفاده می شود. موضوع حسابداری ماهیت اقتصادی و روش های آن خصلت آماری دارد. یافتن حقیقت و منعکس کردن آن بخشی از وظایف اجتماعی حسابداری استو یکی از اصول حسابداری رازداری می باشد.

فارغ التحصیلان توانایی زیر را کسب می کنند:

ثبت و تکمیل دفاتر روزنامه و کل-تنظیم گزارشات مالی-تهیه و تنظیم لیست حقوق و دستمزد-پیگیری و انجام سفارشات خرید در موسسات-توانایی ترخیص کالا از گمرک-تهیه و تنظیم لیست بیمه-تنظیم لاظهارنامه مالیاتی-کنترل موجودی انبار و ثبت اجناس وارده و صادره-محاسبه قیمت تمام شده محصولات تولیدی-یاری مدیران در اعمال کنترل بیشتر و کاهش هزینه-انجام کار با نرم افزارهای حسابداری.

زمینه شغلی و آینده تحصیلی:

اشتغال بعنوان: حسابداری مالی و صنعتی در مراکز خصوصی و دولتی-کمک حسابرس و همکاری با تیم های حسابرسی و متصدیان امور مالیاتی-متصدی امور گمرکی و مسئول خرید و اعتبارات و سفارش ها-کارشناس حسابداری بیمه-کارمند بانک-حسابدار و کمک حسابدار و کارپرداز-کارشناس سازمان بورس و اوراق بهادار-حسابداری مالی-متصدی فروش-مدیر مالی-حسابدار صنعتی-حسابرس-سر ممیز مالی-کارمند امور دفتری-تدریس مرتبط با دروس حسابداری در هنرستان ها و آموزشگاه های آزاد و… برای فارغ التحصیلان این رشته میسر می باشد.

*ادامه تحصیل دیپلم های این رشته از مقطع کاردانی تا دکترا در رشته های مرتبط در دانشگاه های ارائه دهنده بلامانع می باشد.

جدول دروس شایستگی پایه و فنی رشته حسابداری

پایه دهم

پایه یازدهم

پایه دوازدهم

نام درس

ساعت

نام درس

ساعت

نام درس

ساعت

ریاضی۱

۳

ریاضی۲

۲

ریاضی۲

۴

فیزیک

۲

شیمی

۲

دانش فنی تخصصی

۸

حسابداری وجوه نقد و تحریر دفاتر قانونی

۸

حسابداری حقوق و دستمزد

۸

حسابداری تهیه و تنظیم صورتهای مالی

۸

دانش فنی پایه

۳

حسابدرای اموال و انبار

۸

حسابداری بهای تمام شده و مالیاتی

۴

ارتباط موثر

۴

حسابداری خرید و فروش

۸

کارآموزی تجمیعی
By | ۱۳۹۸/۳/۲۳ ۱۳:۵۹:۳۳ مهر ۱۵ام, ۱۳۹۶|رشته تحصیلی|

Leave A Comment